Natural Doktor İle Sağlıklı Günler Sizi Bekler

Cold Ceramic Kaplama(Araç Seramik Kaplama)

Cold Ceramic Kaplama nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Satın Alabilirim?

0 71

Cold Ceramic Kaplama(Araç Seramik Kaplama)

Günümüzde hepimizin vazgeçilmezi, gözümüz gibi baktığımız, ulaşımda kolaylık sağlayan araçlarımız. Gün boyu farklı nedenlerden dolayı aracımız ve boyası zarar görmektedir. Gold Ceramic Kaplama kullanılarak çamur, reçine, kuş pisliklerinin aracınıza yapışmasını önler ve aracınızı dış etkenlere karşı korur.

Cold Ceramic Kaplama Nedir?

Gold Ceramic Kaplama, aracın vernik tabakası üzerine 1-3 mikronluk sert bir tabaka oluşturma işlemidir. Aracın boya ve kaportasını yıllar boyu aynı ışıltı ve parlaklıkla korunması için üretilmiştir. Gold Ceramic Kaplama, uygulandığı bölgede aracın boyasını güçlendirir ve korur. Aracın boya parlaklığını ilk günkü gibi uzun süre korunmasına yardımcı olur. Aracınızın boyalı kaporta yüzeylerinde, farlarda, camlarda, jantlarda, plastik aksamlı her yerinde kullanabilirsiniz.

Cold Ceramic kaplama aracınızı aşınma, çizilme, boyasında matlaşma ( boyanın parlaklığını kaybetmesi) gibi etkilerden koruyabilecek ve uzun süre koruma altına alacak bir üründür.

Cold Ceramic Kaplama ile aracınıza ve boyasına zarar veren güneş ışınlarından, şiddetli yağmurların sebep olduğu aşınmalardan, asit yağmurlarının sebep olduğu reaksiyonlardan, çamur, kuş pisliği, ağaçlardan damlayan reçine damlalarının lekelerinden, hidrokarbon ve kimyasal temizleyicilerin verdiği zararlardan koruyan mükemmel bir üründür. Aracınızın uzun süre parlaklığının korunmasına yardımcı olur.

Cold Ceramic Kaplama Ne İşe Yarar?

Cold Ceramic Kaplama aracınızın boyasına zarar veren güneşten gelen ultraviyole ışınlardan korur. Güneşin ultraviyole ışınları, aracınızın boyasının reaksiyon sonucu renginin bozulmasına parlaklığının gittikçe azalmasına neden olur. Özellikle kaporta boyasının matlaşmaya uğrama olasılığı daha çok kendini gösterir. Bu ürün aracınızı koruma altına alır ve aracınızın ilk günkü parlaklığını muhafaza ederek korur.  Şiddetli yağmur, asit yağmurları kullanılan araçlara büyük zarar vermektedir. Özellikle asit yağmurlarının metaller üzerinde birçok olumsuz reaksiyonu bulunmaktadır.

 

Cold Ceramic Kaplama aracınızı koruyarak, asit yağmurlarının sebep olduğu bu reaksiyona maruz kalmasını önleyerek aracınızı korur. Bu aşındırıcı etkiler aracımız yıkanırken de meydana gelir ve aracımızın boyasına zarar vererek (girdap) denen ince çizikler meydana getirir. Cold Ceramic Kaplama aracınız üzerinde koruyucu bir etkiye sahip olduğu için aracınız yıkanırken oluşabilecek ince çiziklerin oluşumundan aracınızı korur. Ayrıca çamur, kuş pisliği, ağaçların altına park edildiğinde aracınızın üzerine damlayan reçine lekelerinin yapışarak leke tutmasını önler. Damlayan reçineler yapışkan bir özelliğe sahip oldukları için yıkama esnasında bu lekelerden kurtulmak kolay değildir. Bu yüzden kullanılan kimyasal temizleyicilerden yardım alınır. Kimyasal temizleyiciler de çoğu zaman boyaya zarar verir. Gold Ceramic Kaplama kullanıldığında çamur, reçine ve kuş pisliklerinin aracınıza yapışmasını önleyerek, aracınızın boyasına zarar veren kimyasal temizleyicileri kullanmak zorunda bırakmaz ve aracınızı koruma altına almış olur.

Gold Ceramic Kaplama Ürününü Kimler Kullanabilir?

Gold Ceramic Kaplamayı her araç sahibi kullanabilir. Aracına özen gösteren aracının bakımlı ve ilk günkü gibi parlak görünmesini isteyen araç sahipleri bu ürünün kolaylığından ve korumasından yararlanabilirler. Böylece araçlarının parlaklığını koruyan, çevresel faktörlerden dolayı oluşan aşınmalardan, çiziklerden, farklı reaksiyonlara neden olan zararlardan araçlarını korumuş olurlar.

Gold Ceramic Kaplama Nasıl Uygulanır?

Gold Ceramic Kaplamayı uygulayabilmek için mutlaka aracınıza bir ön bakım temizliği yapmanız gerekmektedir. Aracın bulunduğu ortam sıcaklığı 10-25 derece olması idealdir. Uygulama oldukça aydınlık olan ya da yüksek ışık alan bir yerde yapılmalıdır. Araç dış etkenlerden oluşan kirlerden, yağ kalıntılarından, çamur kalıntılarından, zift, balata tozu, böcek kalıntılarından, asfalt parçalarından arındırılıp iyice yıkayıp temizlenir. Aracı iyice kurulandıktan sonra Gold Ceramic Kaplama süngeri yardımı ile belirlediğiniz bir bölgeye uygulanır. Gold Ceramic Kaplama belirlediğimiz alanlara bölge bölge uygulanmalı, sürüldüğü alan sınırları belirlenip o alan bütünüyle bitmeden diğer yeni bir alana geçilmemelidir. Uygulama kesinlikle dairesel hareketlerle yapılmamalıdır. Sadece dikey ve yatay doğrultuda yapılmalıdır. Uygulamayı yaptıktan sonra 30 dakika kuruması beklenir ve ardından Micro Fiber bezi ile kurulanır. Gold Ceramic Kaplama aracınızın tüm yüzeyine bu şekilde uygulanır. Uygulama esnasında ya da sonra,  parmak izi kalmaması için yüzeye kesinlikle çıplak elle dokunulmamalıdır. Araç işlem bittikten sonra minimum 2 saat (tavsiye edilen 24 saat) kuruması için kapalı ve kuru ortama bırakılmalıdır. Aracınız uygulama bittikten sonra ilk 24 saat kesinlikle kimyasal temizleyiciler ile yıkama yapılmamalı eğer mümkün ise yağmur altında bırakılmamalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.