Natural Doktor İle Sağlıklı Günler Sizi Bekler

Termal Alabalık Yağı Kremi

0 194

Alabalık yağı kremi adından da anlaşılabileceği gibi alabalıktan alınan bir yağdır. Bilindiği gibi alabalık diğer türlerine göre omega-3 açısından çok daha zengin bir balıktır. Bu bakımdan hafıza sıkıntıları ve beyin gelişimlerinden tutup birçok hastalığa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Böylelikle alabalık yağı hastalığa karşı tedavi edici bir rol oynar.

Kremde yer alan asıl öz alabalıktan elde edilmiştir. Krem özellikle romatizma hastalığa karşı çok büyük bir savaş açar. Romatizmayı tedavi edici etkisi çoğu kişide olumlu sonuçlarla kanıtlanmıştır. Ayrıca alabalık yağı kremi kas ağrılarına ve kas çekilmelerine karşı tedavi edici etkiye sahiptir. Krem bacaklarınızdaki pıhtılaşmayı ve ağrıları gidermekte çok büyük etki gösterir.

Alabalık yağı kremi içeriği

Alabalık yağından elde edilen kremin içeriği elbette zengin bir şekilde geliyor. Bir ilaç değil ve doğal yağlar barındırmaktadır. Alabalık yağı yanında susam yağı, ceviz yağı, doğal kafur, ısırgan tohumu yağı, ada çayı, kantaron yağı, kekik yağı, defne yağı, karanfil yağı ve haşhaş yağı bulunmaktadır. Bunla beraber bilmenizi istediğim bir diğer nokta ise 1 pakette 1.3kg alabalıkta yer alan yağ ve kılçığı bulunmakta.

Alabalık yağının faydaları

Çoğu hastalığa şifası olan alabalık yağının birçok faydası vardır:

 

  • Kas ağrıları, eklem ağrıları, boyun ağrıları, fıtık, kemik ağrıları ve kireçlenmeye karşı etkilidir. Uyuşmaları ve varis oluşumunu engeller.
  • Migren ve sinüzit nedeniyle oluşan bağ ağrılarının geçmesini sağlar.
  • Selülit, kırışıklık egzama, döküntü, kaşıntı gibi deri problemleri tedavi eder. Aynı zamanda selülit ve kırışıklık gibi yaşlılık belirtisi durumların ortaya çıkmasını engeller.
  • Ayak kokusunu ve ayakta mantar oluşum gibi problemlerin engellenmesini sağlar. Ayağa masaj yaparak uygulandığında bu tür kötü kokuların ve mantar oluşumunun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Alabalık kremi nasıl kullanılır?

Alabalık yağı kremi oldukça rahat bir şekilde kullanılır. Günde 2 sefer kullanılması tavsiye edilir. Kremi süreceğiniz bölgenin temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz. Gözeneklerinizin açık olması çok daha hızlı etki görmenizi sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.